1. Головна
  2. /
  3. Новини
  4. /
  5. Пам’яті Голодомору

Пам’яті Голодомору

Зроніть сльозу – бо ми не мали сліз.

Заплачте разом, а не наодинці.

Зроніть сльозу за тими, хто не зріс –

що мали зватись гордо – українці.

Згадайте нас – бо ми ж колись жили,

Зроніть сльозу і хай не гасне свічка.

Ми в цій землі житами проросли –

щоб голоду не знали люди вічно.

 Сьогодні Україна відзначає свої найтрагічніші роковини Голодомору 1932-1933 років. Світова історія досі не знала такого жахливого винищення народу, яке на сьогодні з повним правом можна назвати геноцидом – злочином проти людства. 1933 рік – незагоєна рана України. Її народ нищили фізично і духовно, і навіть важко уявити, скільки сили йому знадобилося, щоб вижити, вистояти, не зникнути з лиця землі…

З метою виховання  у  дітей патріотизму, глибокого усвідомлення причин та наслідків геноциду українського народу, у зв’язку з Днем пам’яті жертв голодомору в Маслівській школі (директор Оксана Ковш) було проведено інформаційно-просвітницькі заходи.  

Зранку всі учні школи вшанували пам’ять загиблих під час страшного Голодомору хвилиною мовчання. Класні керівники облаштували в класах куточки пам’яті та провели для учнів години спілкування «Схилімо голови», «Пекуча сльоза українського народу», «Ми пам’ятаємо», «Голодомор – біль душі і пам’ять серця». Діти переглянули відеоролики та документальні фільми  “Голод 33-го. Моторошний фільм про трагедію”,  «Голодний дух». Учні молодших класів створили пам’ятну аплікацію «Квітка незабудка» та взяли участь в акції «Я доїм шматочок хліба до кінця». Шкільний бібліотекар організувала виставку фотоматеріалів та публіцистичної літератури «І пам’яті свіча не згасне…».

Проведені в цей день заходи запам’ятались усім завдяки емоціям суму, жалю і співпереживання, які відчувалися у кожному слові та  русі її учасників.